22 sierpnia 2013

Może oni wiedzą cd

Sama w głowę zachodzę już od bardzo dawna. Od tak dawna, że aż nie pamiętam.
Więc może oni mi odpowiedzą, ci amerykańscy naukowcy. Może stworzą jakiś wzór matematyczny, chemiczny, albo i metafizyczny, Może przeprowadzą badania laboratoryjne, focusowe, organoleptyczne czy inne jakieś. Zaangażują w nie molekuły, hormony, synapsy i szympansy. Cholera wie.

Bo ja nie wiem.
Jak to jest, że gdy Młodszy czegoś ode mnie chce, a ja mówię "zaraz, bo mamusia": smaży kotleciki, układa w szufladzie bibelociki, wkłada/wykłada aktualnie zawartość pralki/zmywarki, idzie siku, siedzi na fejsie, czyta dwie ostatnie strony szwedzkiego kryminału, rozmawia przez telefon o sprawach wagi wszechświata, gapi się na teledysk, ewentualnie udaje, że boli ją głowa, to Młodszy dostaje furii. Nie rozumiejąc maminego "zaraz" w jednej chwili jest w stanie z idyllicznej sielsko-rodzinnej atmosfery uczynić istne pandemonium. I gdy próbuję chwycić te małe rozszalałe w furii łapki i wytłumaczyć na czym polega "zaraz" tylko pogarszam sytuację. I nie rozumiem, dlaczego on nie rozumie, że mamusia musi.

A jak to jest, że gdy ja proszę Starszą o cokolwiek, choćby o: wyniesienie, przeniesienie, uczesanie, zebranie, starcie, ułożenie, umycie, o niewtrynianie we wszystko dupy i ogólne zebranie się do kupy, to słyszę to czego słyszeć nie chcę. To takie zblazowane, spowolnione, mega wku*****ące "zaaaaaaraz". I nie rozumiem, dlaczego ona nie rozumie, że mamusia prosi. A mamusię już wtedy zazwyczaj mocno ponosi.

I gdzie tu, drodzy amerykańscy naukowcy, przebiega ta granica? Ta cieńka jak jedna tysięczna grubości włosa, czerwona linia? Jak to jest z tym "zaraz"? Drodzy naukowcy, odpowiecie mi?
Czy może odpowiesz mi Ty?


11 komentarzy:

 1. Pewnie punkt widzenia kwestii "zaraz" zależy od punktu siedzenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo od ilości "a" w tym słowie.
   Bo to "zaaaaaaaaraz".....doprowadza mnie do szału ;-)

   Usuń
 2. "Zaraz" - czas przyszły nieokreślony ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też się zastanawiam. Daj znać, co odpiszą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja trzy latka, gdy proszę by posprzątała swój pokój mówi do mnie "zaraz!, jeszcze trochę posiedzę w bałaganie, bo lubię" :/ hmm ...

  nie lubię tego słowa

  OdpowiedzUsuń
 6. oj tam... od dawiem dawna wiadomo ze czas to pojecie wzglezdne..:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Siedzę na progu i na listonosza czekam.
   I nic innego nie robię...tylko tak se czekam...
   ;-)

   Usuń